Informace pro hráče

Plaťte prosím na tento  účet

Číslo účtu: 2201025844 / 2010

IBAN: CZ53 2010 0000 0022 0102 5844
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

do poznámky  napište prosím název hry a jméno postavy

(Někteří máte možná uložený starý účet v RB nebo Monetě, tak  pokus si všimnete, přesměrujte  si nás na tenhle  ve Fiu, už budeme na všechny hry  používat jen ten.)

Platby Albigenští 

Termíny

11. běh

17. – 18. 11. 2023 Albigenští (hra pátek ráno od 8:00 předherní semináře a workshopy a končí v sobotu večer, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

12. běh

24. – 25. 11. 2023 Albigenští (hra pátek ráno od 8:00 předherní semináře a workshopy a končí v sobotu večer, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

+ krátké postavy přijíždějí  v pátek odpoledne, do hry vstupují v pátek večer

Praktické informace o příjezdu, odjezdu, co si brát s sebou etd., termíny tam ještě opravímeúčty

Zkušební verze zdarma

projekty

SSL

Úložný prostor

domény

Sub-domény

HLAVNÍ POSTAVA

4.900, -

SLEVY:
STUDENT 300,-
VLASTNÍ KOSTÝM 500,-
CROSSGRADE 400,-
CP kredit 500,-
HRÁČ 1. běhu Akkonu jednorázová sleva 500,- na jednu hru

SKRIPTOVANÁ POSTAVA

KOSTÝM, ZBRANĚ
součástí kostýmu nejsou boty

ŠLECHTICKÉ I NEŠLECHTICKÉ ROLE

JÍDLO A NEALKO (VODA, ČAJ)
OD ČTVRTKA VEČEŘE DO NEDĚLE SNÍDANĚ
(dobové recepty)

HRA PÁTEK 8:00 až SOBOTA 19:00

spaní na hradě, vytápěná místnost +
mirelonové podložky 

58 postav

VEDLEJŠÍ POSTAVA

2.900, -

SLEVY:
STUDENT 300,-
VLASTNÍ KOSTÝM 400,-
CP kredit 500,-
HRÁČ 1. běhu Akkonu jednorázová sleva 500,- na jednu hru

ČÁSTEČNĚ SKRIPTOVANÁ POSTAVA,
SLOUŽÍCÍ, KOMORNÉ, ZBROJNÍ HLAVNÍCH POSTAV

KOSTÝM, ZBRANĚ
součástí kostýmu nejsou boty

NEŠLECHTICKÁ POSTAVA

JÍDLO A NEALKO (VODA, ČAJ)
OD ČTVRTKA VEČEŘE DO NEDĚLE SNÍDANĚ
(dobové recepty)

HRA PÁTEK 8:00 až SOBOTA 19:00

spaní na hradě, vytápěná místnost +
mirelonové podložky 

max 10 postav

CIZÍ POSTAVA

0


RŮZNÉ POMOCNÉ POSTAVY

KOSTÝM, ZBRANĚ
součástí kostýmu nejsou boty

RŮZNÉ EPIZODNÍ POSTAVY
podle potřeby hry a organizátorů

JÍDLO, PIVO, VÍNO, SVAŘÁK, NEALKO
OD ČTVRTKA VEČEŘE DO NEDĚLE SNÍDANĚ
(dobové recepty)

ČTVRTEK 15:00-NEDĚLE 12:00

spaní na hradě, vytápěná místnost +
mirelonové podložky 

15 míst

albi2019-praktické-info.pdf


PRAKTICKÉ INFORMACE

hra pátek ráno od 8:00 předherní semináře a workshopy a končí v sobotu večer, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci) na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Jelikož se na hře bude podávat v mírné míře alkohol, je hra přístupná pouze pro hráče nad 18 let. Děkujeme za pochopení.
Hrad Lipnice nad Sázavou bohužel není bezbariérový a během hry hráči v areálu hradu nachodí přibližně 10km denně. Takže určitá fyzická způsobilost je nutná.
Hra je vhodná pro těhotné, jen prosím zvažte svou účast po 36. týdnu a při rizikovém těhotenství.
Vytiskněte si postavu a jestli chcete i něco z tohoto dokumentu (nebo dalších dokumentů, které jsme vám nasdíleli), vezměte si ji s sebou. Nebudeme schopni toto zařídit na místě.

TABÁK

Tabák v době hry ještě Evropa neznala, dokonce ani ve vodních dýmkách. Hra je nekuřácká. Ale protože víme, že někteří by s tím mohli mít zásadní problém, ve hře bude jedno místo – KONÍRNA – kde bude kouření a další drobné vypadnutí z role povolené.

DOSTANETE NAJÍST A NAPÍT

Počítejte s tím, že začínáme ve čtvrtek lehkou večeří, v pátek a sobotu bude snídaně a dvě teplá jídla, a končíme snídaní v neděli. Budeme se snažit myslet na vaše specifické potřeby – bezlepková dieta, mléčná intolerance a tak dále.
Budete-li mít nějaké speciální potřeby (např. zdravotní), dejte nám prosím, předem vědět. Jste-li zvyklí na pět jídel denně, vezměte si dle vlastního uvážení nějakou sváčinu s sebou. I když po minulých uvedeních jsme pořídili víc chleba se škvarkama ke svačinám, radši buďte soběstační.
Vemte si s sebou nádoby na pití, misku na jídlo (většina jídel je polévkového typu), lžíci, vidličku, nůž. Samozřejmě raději kovové nebo dřevěné než plastové a budou-li vypadat dobově aspoň podle vašeho mínění, bude to hezký bonus.

SPANÍ

Hrát a bydlet budeme na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Bude tam ZIMA! Na spaní pro vás máme připravená provizorní lůžka: desky z měkké mechovky (Mirelon). Je to podobný materiál jako třeba karimatka, jen je 3 cm silná a velká 50 x 200cm, (takže trošku větší a o hodně teplejší, měkčí a pohodlnější než karimatka). 
Proti prvním běhům Albigenských spí jen v prvním patře jen lidé, kteří mají vlastní dobové vybavení. Všichni ostatní spí ve vytopené místnosti ve druhém patře. Doporučujeme vzít si špunty do uší.
Na posledním běhu bylo lidem, co spali ve společné vytopené místnosti, skoro horko. Vemte si ale na spaní stejně raději spacáky do zimy, vlněné deky, ovce, elektrické dečky, tlusté ponožky a na hraní klidně dvoje moderní poctivé boty. Zimomřivější z vás ale stejně určitě ocení spacák i deku a ovce a všechno další. Přeci jen, je to kamenné stavení.
Můžete si vzít i vlastní středověký nábytek, i  cokoli dalšího dobového – hra bude hezčí.

HYGIENA

Na hradě jsou dva a dva splachovací záchody a tekoucí (studená) voda. Počítejte s tím, že úplný luxus to nebude, ale základní hygienu tam zvládnete. 

KOSTÝM

Brýle a boty mějte moderní. Boty si prosím ale vezměte alespoň kožené a teplé, klidně dvoje. Ne tenisky. Kanady, pohorky, kozačky, moderní zimní boty, sněhule ano. Teplých vrstev pod kostým si vezměte několik. Dva svetry, funkční prádlo, péřovou vestu, šálu, ledvinový pás, kožené nebo pletené rukavice, dámám se pod plachetky vejde i čepice. Kostýmy jsou objemově trochu naddimenzované. A věřte, že během hraní všechny tyto vrstvy oceníte. Na hradě se není kde ohřát. Jediná dobře vytopená místnost je ta na spaní.
Pro pány, prosím vemte si s sebou ideálně jednobarevné tepláky a pod ně ještě teplé jégrovo prádlo nebo moiru. Má-li vaše postava dostat krátkou suknici, tepláky se dají nejsnáz ovinout ovinkami. 
Bude-li vám během hry zima, nejdřív si přidejte teplou vrstvu pod kostým, teprve pak jděte za námi pro další vrstvu kostýmu.
Pokud si chcete ušít vlastní kostým, nejlépe po poradě s Lucrézií  https://www.facebook.com/svadlenalucrezie/
Inspirace ke kostýmům: Ke stažení nějaké střihy a schémata. Inspirovat se můžete ve fotkách z minulých běhů anebo ve FB galerii Oblečení, kam jsme dali různé dobové ilustrace, obrazy, sochy a obecně obrázky, které vám mohou pomoci. Existuje řada knížek o historii odívání, v knihovnách určitě dostihnete třeba Dějiny Odívání – Středověk od Ludmily Kybalové.
K naší době (cca 2. půlka 13. století, s mírnou tolerancí přelom 13./14. stol). je tam asi 25-30 stránek.
Pro Albigenské a Krvavé časy lze použít stejné kostýmy!

ČASOVÝ ROZVRH HRY

Čtvrtek
Příjezd hráčů kdykoli od 18:00 do 24:00.
Budete-li nám chtít pomoct s přípravou (úklid expozice, nošení stolů a lavic, třídění oblečení), budeme rádi. A samozřejmě budeme vydávat kostýmy, rekvizity, budete si zabydlovat hrad.
Odpoledne a večer bude bonusový program. Večer cca od 20:00-23:00 bude čas na aranžované fotky a krátké skriptované video skeče. Bude čas a prostor si je nasvítit,  udělat varianty, vzít i protipohledu atd. – což ve hře nikdy nejde. Je to nepovinné, ale kdo přijede ve čtvrtek, bude mít krásné záběry.
20:00 lehká večeře (polévka, chleba)
Dobrovolný večerní program: zpívání v kapli, taneční seminář, šerm, a seminář hlavně pro prvohráče – o tom, jak si hru nejlíp užít, základní mechaniky (ty sice ještě zopakujeme, ale v pátek už jen velmi krátce), co dělat v různých situacích.
A souběžně předávání kostýmů (maximálně do 22:00, další až v pátek ráno), pokec, spánek
[Šířka su_gmap = „100%“ height = „400“ reagující = „ano“ adresa = „Hrad Lipnice nad Sázavou, Lipnice nad Sázavou“ class = „“]
Pátek
V 8:00 musí být všichni na hradě ubytovaní a v 9:00 v kostýmech. Klidně přijeďte až ráno, ale v 9:00 musíte být hotoví na předherní aktivity.
8:00 – 9:00 snídaně
9:00 začátek předherních seminářů – úvod do postavy
12:30 oběd
12:30 – 14:30 předherní scény
14:30 – 15:00 rituální průchod do hry
15:00 hra
01:00 spánek (po 01:00 vyhlašujeme noční klid, ale nevypadáváme z rolí)
sobota
9:00 – 10:00 snídaně
cca 20:00 rituální odchod ze hry, konec
20:00 Debrífing, slavnostní poherní večeře, párty!
Na hře bude funkční hospoda, kde můžete zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje. Prosím mějte hotovost, neumíme přijímat platební karty.

Neděle
9:00 snídaně, úklid, odjezd
Velmi oceníme vaši pomoc s úklidem hradu, třídění kostýmů a balení. Předem děkujeme za pomoc!

ZBRANĚ

Na našich hrách používáme výhradně měkčené larpové zbraně a pokud má být vaše postava ozbrojena, budeme pro vás mít její výzbroj. (Všechny zbraně, se kterými budete hrát, si můžete i koupit). Budete-li chtít vzít si svojí měkčenou zbraň (meč, dýka…) odpovídající postavě a době, můžete, ale není to potřeba. Všechno, co potřeba bude, pro vás budeme mít.
Máme obchod s vlastními larpovými zbraněmi. Kterékoli z nich si tedy můžete nejen půjčit, ale také koupit v eShopu.
Pokud jde o zbroj, kroužkovky, helmy atd., něco míváme, ale – jednak naše hry nejsou primárně bojové a žádná z postav nemusí být ve zbroji – nespoléhejte na nás. Pokud byste měli postavu, u které byste sami fakt chtěli hrát ve zbroji nebo její části a dávalo to smysl (v Albigenských dávají smysl vojáci nebo templáři – ale není to nutné), sežeňte si vlastní.

SUVENÝRY

Na našem eshopu http://cestycasem.cz/eshop/ najdete různé dárkové předměty spojené se hrou. Třeba trička, šátky, něco na sebe, nějaké šperky s motivem hry, naše knížky které tu a tam s larpem souvisí apod.
Trička jsou výšivkou, ne potiskem. Můžete ho mít i v jiné barvě než černé, stačí když nám předem napíšete, že ho chcete, velikost a barvu a necháme vám ho vyšít (cena je u všech triček stejná bez ohledu na barvu a velikost).
Postupně se jejich nabídka rozšíří a budete si je moci všechny prohlédnout, objednat a některé případně i koupit přímo na místě před hrou nebo po hře. Jen se může stát, že na místě nebudeme mít všechny hned k mání v dostatečném množství.
Jedna z těchto libůstek by se vám mohla líbit přímo při hře: Kožený desky se sešitem. Jsou k dispozici ve dvou velikostech A6 a A5 v ceně 600,- a 800,- Kříž na deskách je typický  symbol Languedoku. Do desek po návratu do 21. stol. můžete vložit diáře, zápisníky apod. Můžete je ale využít přímo pro hru a nosit v nich třeba dokumenty ke hře. 

Přihláška

Odborná pomoc během hry a po hře

Všechny naše hry obsahují mechaniky, které zaručují fyzické i psychické bezpečí hráčů. Vysvětlujeme a nacvičujeme je během předherních workshopů.
V průběhu hry i po jejím skončení jsou hráčům k dispozici  psychologové, koučové a terapeuti ať už z řad organizátorů, nebo kde by bylo třeba rozsáhlejší pomoci, jsme připraveni hráčům doporučit další odbornou pomoc.

Prohášení o bezpečnosti a ochraně zdraví a majetku

Odesláním přihlášky na hru hráči prohlašují, že se během celé akce budou chovat tak, abych neohrozili život, zdraví ani majek sebe ani ostatních účastníků. Konzumace alkoholických nápojů je v průběhu akce povolená, ale hráči prohlašují, že ho budou konzumovat odpovědně a uvážlivě. Konzumace jiných psychotropních látek není v průběhu hry povolena.
Jelikož se na hře bude podávat v mírné míře alkohol, je hra přístupná pouze pro hráče nad 18 let. Děkujeme za pochopení.
Hráči prohlašují, že se budou chovat ohleduplně i vůči prostorám státního hradu Lipnice s vědomím, že jde o národní kulturní památku. Nebudou jakýmkoli způsobem poškozovat budovu ani její vybavení, jakkoli zasahovat do omítky nebo poškozovat podlahu, na rozlité tekutiny bez otálení upozorní organizátory, aby je mohli uklidit.
Hráči se v průběhu hry budou chovat ohleduplně i k rekvizitám a kostýmum, které jim budou svěřeny.
Hráči se v průběhu hry budou chovat ohleduplně k dalším hráčům. Tak aby jim svým chováním nenarušovali hru (např. debatou o neherních věcech apod.) Pokud budou potřebovat na chvíli opustit roli, udělají to výhradně v prostorách které k tomu budou smluvené.
Naše hry jsou nekuřácké. Hráči-kuřáci se budou v tomto směru chovat ohleduplně. Pokud ve hře budou kuřáci, budou kouřit výhradně na místě, které k tomu bude předem smluvené.

Zdravotní zajištění

Během našich her nedochází k situacím, které by byly přímočaře nebezpečné nebo ohrožující. Ale nehoda se může stát i za zcela nepředvídatelných okolností a jsme na to připraveni. V průběhu všech našich dramatických larpů je přítomný zdravotník a jsme připraveni v případě nouze zavolat i rychlou lékařskou pomoc.

Prohlášení o respektu vůči náboženskému vyznání, pohlaví a národnosti

Tým autorů hry si uvědomuje, že ve hrách využívá reálie některých náboženství a historie některých národů. Řada postav vidí věci černobílým zjednodušeným pohledem, jaký v rámci možností přiblížení k historii odpovídá vidění osob žijících na daném místě v době, kam nás hra přenáší. Snažíme se přiblížit myšlení a vidění světa lidí v historii.
Z toho důvodu i vzhledem k genderu – postavy v našich hrách se snaží přiblížit historickou realitu. Ta nebyla nábožensky, národnostně a ni genderově vyrovnaná a korektní. Není to proto, že bychom těmito okolnostmi vyjadřovali vlastní postoje vůči právům menšin nebo pohlaví, ale proto, aby hra byla dramatická, zábavná – a historicky co nejvěrnější.
Ve hře přesto mohou být věci popsány způsobem, který se zcela neshoduje s objektivním stavem věcí nebo historie. Připravujeme historické dramatické hry, ale ne dokument. Konflikty a protiklady jsou ve hrách záměrně akcentované, někdy zveličené, někdy jednostranné a někdy nespravedlivé k určitému vyznání, představitelům oněch vyznání nebo příslušníkům některých národů. Chceme hráče ubezpečit, že je to jen a pouze v zájmu hry. Dobrý příběh potřebuje mít napětí, a napětí vytváří právě vyostřené konflikty. Není v tom žádné naše hodnocení daných vyznání nebo národů. Všechny národy, pohlaví a vyznání považujeme za stejně hodnotné. Upřímně se omlouváme každému, kdo by si myslel, že tyto prvky hry jsou útokem na jeho vyznání, pohlaví nebo národnost – nic takového nemáme v úmyslu.

Gender

Až na explicitně prezentované výjimky mají všechny postavy ve hře nastavené pohlaví a jsou buď muži nebo ženy. Toto je součást herního designu a nemůžeme měnit postavy podle potřeb jednotlivých hráčů. Vzhledem k tomu, že naše historické hry se zaměřují na určitou úroveň historické vizuální autenticity, není-li to explicitně uvedeno, nehrajeme s crossgender postavami.
Jsme si vědomi toho, že někteří lidé se v genderové binárním dělení neidentifikují a že tito lidé existovali i ​​v historii – nicméně v našich hrách, není-li to výslovně uvedeno, takové postavy nejsou.
Zároveň jsme v naší hře jednoznačně vítáme všechny hráče bez ohledu na jejich orientaci a gender identifikaci. Výběr charakteru postavy probíhá v dialogu hráče s organizátory hry a jsme velmi vstřícní. Všem hráčům se vždy budeme snažit poskytnout jim charakter, který jim vyhovuje.  V některých hrách můžete hrát postavy, bez ohledu na to, jaké má skutečné pohlaví, nebo u postav uvádíme, že jsou unisex a mají tedy dvě varianty. Je to u daných her uvedeno v popisu a medailonku postav.

Politika týkající se audiovizuálních materiálů pořízených na našich hrách

Na našich hrách pořizujeme audiovizuální záznamy. Přihlášením na hru hráč vyjadřuje svůj souhlas a uděluje organizátorům hry svolení k pořízení fotografií, audio a videozáznamu v průběhu hry, a poskytuje organizátorovi neomezené výhradní licence k užití tohoto záznamu, případně kterékoli jeho části, všemi známými způsoby užití a bez omezení územního, časového, technologického, množstevního a bez omezení účelu. Licence i ostatní oprávnění podle předchozího odstavce jsou poskytovány jako výhradní, neomezené, platné od dne vytvoření záznamu na celou dobu trvání autorských a majetkových práv podle platných zákonů.
Fotografie a audiovizuální záznamy, nebo jejich části mohou být šířeny zejména prostřednictvím webu a sociálních sítí, dokumentárních snímků, almanachů, přehlídek, festivalů, souborných děl, veřejným promítáním, použitím ve filmovém díle, televizním, rozhlasovým nebo jiným vysíláním a dalších médií, mohou být zařazovány a užity v rámci rozsáhlejších děl souborných, sborníků a dokumentů, střihových pořadů, upoutávek, trailerů apod. 
Současně chceme hráče ubezpečit, že nám jde o to, aby se hráč cítili bezpečně a komfortně a před zveřejněním těchto materiálů publiku mimo okruh hráčů budeme postupovat podle následujícího klíče:

  • Automaticky budeme zveřejňovat záběry, které budeme považovat za nekonflliktní
  • Fotografie budeme nejdříve prezentovat v uzavřené skupině určené pouze pro hráče hry. Pokud hráč bude mít pocit, že některá fotografie je pro něj pocitově dehonestující, protože zachycují třeba herně vypjatý moment, nebudeme ji zveřejňovat mimo tento hráčský okruh.
  • Na fotografiích ani videu neuvádíme identifikaci hráčů, na sociálních sítích je z principu neoznačujeme a žádáme současně všechny hráče, aby zde každý označoval výhradně sám sebe.